top of page

אחלה בחירה

טיפים שהלוואי שהיו נותנים לי לפני שפתחתי ערוץ Youtube

עודכן: 13 בדצמ׳ 2021

ערוצי Youtube הם כלי שיווקי נהדר להיות בו, אך הלוואי שמישהו היה נותן לי מראש את הטיפים שכתובים בפוסט הזה, אשר חוסר ידיעתם עלה לי בהרבה שעות בזבוז זמן.


אל תכבירו בשניות

וידאו ב-Youtube, רצוי שיהיה באורך של בין 3 דקות ל-10 דקות. סרטוני הדרכה ארוכים יותר גם יכולים לעבוד, אך האידיאל הוא תוכן עמוק יחסית ולא תכנים קצרצרים של דקה או שתיים אשר מתועדפים פחות על ידי צופי הפלטפורמה. את הסרטונים הקצרים תוכלו לשמור ל-Instagram או TikTok.


אין שני לרושם ראשוני: השקיעו בתמונת ה-Thumbnail

לפני שאתם בכלל נכנסים לסרטון Youtube, מופיעה תמונה שמראה מה הולך להיות בסרטון. אם לא תבחרו בטאמבנייל בעצמכם, Youtube תבחר קטע אקראי מתוך הוידאו בתור תמונת הטאמבנייל. חשוב ליצור כאלו, הנה דוגמא לאחד טוב שיצרתי בו הטקסטים בולטים וניכרת הנוכחות שלי עם תמונה שקשורה.


כדי לייצר תמונה כזו אתם יכולים להשתמש אפילו ב-PowerPoint. מה שכן יכול לתת טוויסט נחמד, הוא לייצר תמונות שלכם ללא רקע באמצעות האתר Remove.bg שינקה את התמונה שלכם מרקע מיותר וישאיר לכם רק גרסת PNG שקופה.
75 שקלים שיעשו את ההבדל עם Intro מעולה

כדאי מאד שכל סרטון יתחיל ב-20 שניות שמספרות מה הולך להיות בתוך הוידאו, אך לא חושפות את כל מה שיש לכם בשרוול כדי שתעשו חשק לאנשים לצפות. עוד דבר שתוכלו לעשות הוא לייצר פתיח קצרצר של 6 שניות שיברך את הנכנסים לסרטון. הנה דוגמא למישהו שהכין לי את הפתיח ב-Fiverr. סכום ההשקעה הוא נמוך אך התועלת היא אדירה. איך זה עובד? בוחרים סגנון שמתאים לכם, מעבירים את הלוגו ומקבלים את ה-Intro תוך כמה דקות.
מי מפחד ממספרים?

אני חייב להודות שתחילה פחדתי מהמספרים ומהסטטיסטיקות, אך מהר מאד גיליתי שהנתונים הסטטיסטיים של יוטיוב ממש קלים להבנה. תוכלו לראות בכלים שהפלטפורמה מספקת כמה אנשים סיימו לצפות בסרטון שלכם עד הסוף, וכך תוכלו לקבוע אילו סרטונים הצליחו יותר ולאתר מה עבד בהם. תוכלו לזהות גם רגעי נטישה בהם ״שעממתם״ את הקהל.


אני תמיד נהנה להסתכל על הנתונים הבאים:

- מאילו סרטונים הגיעו העוקבים שלי?

- אילו סרטונים ישנים ממשיכים לקבל צפיות ומהיכן?

- אילו תמונות Thumbnail עבדו הכי טוב?


התשובות לשאלות האלו יעזרו לכם לקבל החלטות תוכן חכמות.
***שתפו בכל הכוח***

האלגוריתם של Youtube ״אוהב״ לתעדף סרטונים שזוכים לתנועת גולשים מרובה ב-24 השעות הראשונות לאחר שעלו. הוא ״אוהב״ במיוחד סרטונים שמביאים טראפיק ממקורות חיצוניים, ולכן כדאי לכם לרתום את כלל הנכסים הדיגיטליים שלכם כמו ניוזלטר, קהילת פייסבוק או קבוצות WhatsApp כדי לקדם את הסרטון ולהביא יותר תנועה אורגנית בהמשך. יש לי הסבר די מפורט על מה שאני קורא לו "אפקט הרשת" בכל הנוגע לנכסים דיגיטליים, אם תלחצו כאן תוכלו לקרוא איך אני עושה את זה. אבל רק אחרי שתסיימו לקרוא את המאמר הזה, כן?


יש גם אנשים שמגיעים לסוף הסרטון

ולכן כדאי מאד לנצל את מסך הסיום של Youtube. הפלטפורמה מאפשרת לכם להפנות בסוף כל סרטון לסרטון אחר וכן לקרוא לאנשים לעשות מנוי על הערוץ שלכם. מאד מומלץ לתכנן זאת לפני שאתם מצלמים. אגב, אפשר לבקש מאנשים להצטרף כמנויים גם בהתחלה. זה משהו שלמדתי לעשות רק לאחרונה וזה לא פחות חשוב.


המליצו תמיד על סרטון נוסף שלכם. בצורה כזו, תוכלו לעודד צפיית ״בינג׳״ בסרטונים שלכם. אם לא תעשו זאת, תגבירו את הסיכוי לנטישה של הערוץ.
לוח פי אלף יותר יעיל מטלפרומטר

אני אמנם לא מקריא מטפלפרומטר, אבל כפי שאתם רואים סט הצילומים שלי מסודר כך שלידי ישנו לוח המציג את עיקרי הנקודות בכל סרטון וסרטון. כך שאוכל לדבר בצורה נהירה למאזינים שלי.תתפשרו על הכל חוץ מעל הסאונד

בעוד כל סמארטפון היום יכול לצלם באיכות מאד גבוהה, בסאונד הסמארטפון לא יעזור. הקפידו להשתמש במיקרופון איכותי. זה הדבר שאולי הכי מבדיל בין סרטונים מקצועיים לכאלו שנתפסים כחובבניים. הנה המיקרופון שלי מדגם Blue Yeti שמתאים מאד לצרכים של צילום ערוץ יוטיוב מהבית או הקלטת פודקאסט.כתוביות יביאו עוד קהל ויאפשרו לצרוך את הוידאו על Mute

במקום להסביר למה לא להתפשר, אסביר למה כן. ראו את התגובה הזו מכבד שמיעה שצפה באחד הסרטונים שלי עם כתוביות. אם תקפידו על הדברים האלו, אני בטוח שהערוץ שלכם יצליח מאד ותשתפרו עם הזמן. שמחתי לשתף ומקווה שזה עוזר.עדיין אין לך אסטרטגיית תוכן וקהילה של אנשים שמחוברים לעסק שלך?


אם קראתם עד לפה אז בטח כבר הבנתם שאסטרטגיית התוכן והקהילה שלכם יכולות להיות שוות המון כסף ברגע שהיא תתחיל להביא לקוחות. אני מלמד בדיוק את זה בקורס אסטרטגיית התוכן ובניית קהילה, שהוא קורס דיגיטלי בו תלמדו איך לייצר אסטרטגיית תוכן לעסק שלכם, שתהיה שווה כסף. שתהיה שווה לידים. שתעבוד בשבילכם במקום שאתם רק תעבדו בשבילה. עשרות סרטונים מושקעים בטירוף וסופר פרקטיים במחיר סופר-סופר משתלם של 400 שקלים. אפשר להירשם בעמוד הקורס הדיגיטלי לאסטרטגיית תוכן באתר ושם גם יחכה לכם הסילבוס ושאר הפרטים.

207 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page