בית הספר לניהול קהילות של תוכניסט 

בואו ללמוד ניהול קהילה - אחד המקצועות המבוקשים בתאגידים הגדולים בישראל ובעולם ההייטק.
עם הקורס היחיד שנותן לכם גם הכשרה וגם תקופת סטאז׳ בתשלום, בקהילות המובילות של ישראל

ואלו הסיבות לכך שהקורס שלנו יכין אותך הכי טוב 
להשתלבות מהירה בתחום ניהול הקהילות: 

סדנה.jpg
3. הסילבוס. הו, הסילבוס
סופר-מקיף לכל עבודת מנק״לות

בדקנו מאות משרות של מנהלי קהילות ומהן הדרישות שהחברות הכי גדולות מחפשות - ולפי זה בנינו אותו.

 

הסילבוס של הקורס הזה הוא Masterpiece מבחינתי. כיוונתי אותו ככה שהוא יתאים לעבודה בכל ארגון, בכל סוג של קהילה ובייחוד עבור חברות הייטק. 

מי שמכיר אותי יודע שאני בן אדם פרקטי, ובכל רגע ורגע בקורס תרכשו כלים שתוכלו להשתמש בהם מייד ולראות את ההשפעה שלהם בקהילות שתפתחו. כל מי שיעסיק אתכםן בתור מנק״לים יראה מיד את היכולות שרכשתם קורס. 

במהלך הקורס תראו דוגמאות אמיתיות מחברות שונות, מדיניות טיפול במשברים בקהילה, דרכי הכנסה מקהילות, כלים טכנולוגיים לניהול ושליטה בקהילה. 

עניינת. מה כלול בסילבוס?


סילבוס: מהי קהילה ומיהו המנק״ל: המקורות ההיסטוריים לקהילות - מהתקופה הנאוליתית ועד לקהילות העידן הדיגיטלי. מה גורם לקהילות להצליח? נלמד כיצד לאתר את המניעים החשובים ביוכלו להכתיב האם הקהילה שנבנה תצליח, מהו פוטנציאל משיכת החברים שלה, מה יהפוך אותה מקבוצה לקהילה. נלמד את הגישות השונות לניהול קהילה ואת סגנונות הניהול, על מנת שתוכלו לגבש את הזהות שלכם ואת מיקומכם בתור מנהלי קהילה. נלמד על אפשרויות התעסוקה בתחום, מה נדרש כיום בשוק, תנאי השכר, אפשרויות התעסוקה. סוגי קהילות: מה ההבדלים בין קהילה פנים ארגונית לבין ההתנהלות של קהילה סביב תחביב או תחום מקצועי? מהי קהילה דמוגרפית ומהי קהילה לוקאלית? אילו סוגי קהילות נוטים לפתוח סטארטאפים ומהם המודלים השונים לפתיחת קהילה בניית אסטרטגיה לקהילה חדשה: הגדרה של תהליכים, לו״זים יוזמות ופעילויות אשר יגרמו להגשמת היעדים המספריים של הקהילה. לפני שפותחים כל קהילה, יש לבנות לה מסמך אסטרטגיה. במפגש זה נלמד כיצד לתכנן את האסטרטגיה, מהן הנקודות החשובות שיש לתכנן לפרטים, כיצד להצמיד לתוכנית האסטרטגית סדרת פעולות שתאפשר לבצע אותה. כיצד להביא את החברים הראשונים לקהילה חדשה, סל הפעולות שיש לבצע לפני שפותחים קהילה חדשה, מרמת העיצוב ועד לרמת הנראות והביצוע. לכל קהילה יש פלטפורמה: הפלטפורמות השונות לבניית קהילה (פייסבוק, רדיט, טלגרם, ווצאפ, לינקדאין). כיום ישנן מספר פלטפורמות מובילות לבניית קהילה, אנחנו נלמד את כולן שכן אלו עשויות להיות דרושות במהלך התפקיד שלכם בתור מנהלי ומנהלות קהילה. נלמד את המאפיינים של כל פלטפורמה ואת היתרונות והחסרונות בה. הגדלת מעורבות בקהילות: יצירת פעילויות וחוויות בקהילה שגורמות לגידול בכמות המעורבות בה, טקטיקות שמביאות חברים חדשים לקהילה והגדלתה, בניית היכולת ליצור תכנים שמאפשרים לכם בתור מנהלי קהילות להגדיל את הקהילה. נלמד מקרי בוחן מקהילות שונות שהצליחו להגדיל בצורה משמעותית את המעורבות בהן ואת המקורות לכך. נעבור על שיטות לניצול נכון של שעות ביום, תכנים שעובדים היטב ותבניות שתוכלו להשתמש בהם בתפקידכם בתור מנהלי קהילה. קהילה במגוון פלטפורמות: הפלטפורמות המשלימות לקהילה שלכם הן לא רק בונוס, אלא הן הכרח היום (יוטיוב, Quora, ניוזלטר, אתר) שכן התפיסה הרווחת היום היא שקהילה צריכה להתקיים במגוון רחב של פלטפורמות. נלמד כיצד להשתמש בנכסי לווין על מנת להפוך את הקהילה שלכם למלאה, חוויתית ובעלת יותר נקודות מגע דיגיטליות עם הלקוחות שלכם. דאטה ותובנות: נלמד כיצד להשתמש בדאטה שהקהילה מספקת לנו על מנת להגדיל את המעורבות, על אילו מדדים חשוב להסתכל בעת פיתוח ובניית הקהילה. זיהוי תבניות ושיח משמעותי בקהילה שיש לו פוטנציאל להגדיל את הקהילה וליצור בה מעורבות גבוהה יותר. מוניטיזציה לקהילות: איך אפשר להרוויח כסף מקהילות? מה דרוש על מנת להתחיל להרוויח כסף מקהילה? אילו מודלים עסקיים ניתן להשיט על קהילה וכיצד למדוד את האפקטיביות של כל אחד מהם? מהו השלב הנכון לשווק בתוך קהילה, ובמה זה שונה מקידום ממומן? מהם צעדי העשה והאל תעשה.י בשיווק בתוך קהילות דיגיטליות. נלמד על דוגמאות קונקרטיות של קהילות דיגיטליות שמרוויחות וכיצד ליישם זאת בקהילות שלנו
כמה זמן אורך הקורס?


ההכשרה נמשכת שלושה שבועות והאורך שלה הוא 24 שעות אקדמיות. בסך הכל ניפגש ל-6 מפגשים מרוכזים באורך 4 שעות אקדמיות כל אחד במסגרתם תקבלו את כל הכלים הדרושים להצלחה בתפקיד ניהול הקהילה. הקורס נפתח במועד בוקר של בין השעות 10:00-13:00 בימים ב׳ וד׳

סדנה חצי דיגיטלית.jpg
2. סטאז׳ בתשלום
פותרים את בעיית הביצה והתרנגולת של השוק
Egg
בכל העבודות, בכל ראיון, גם המוכשרים והמוכשרות יותר, עלולים להיתקל במחסום הניסיון: אין להם ניסיון קודם, ואז לא מקבלים אותם לאף עבודה. אבל איך צוברים ניסיון אם אף אחד לא מקבל אנשים בלי ניסיון קודם? את סיפור הביצה והתרנגולת הזה אני מבקש להביא לסיום. 

כחלק אינטגרלי מההכשרה בבית הספר לניהול קהילות, בניתי תוכנית סטאז׳, בתשלום, במסגרתה תרכשו ניסיון בתחום ניהול הקהילות, ניסיון שיוכל לשמש אתכם בעת שתנסו להתקבל לעבודות בתחום. 

תכנית הסטאז׳ שלנו בקהילות היא מובנית, מסודרת וכוללת התנסות בקהילות אמיתיות במסגרתן תתמודדו עם דילמות בניהול קהילה, תייצרו תוכן ותעבדו עם תוכנית יעדים בקהילות. 

 

איך בנוי הסטאז׳?


הסטאז׳ בנוי מהתנסות בהיקף של 40 שעות בקהילה מובילה בישראל. במסגרת הסטאז׳ תצטרכו להשלים משימה אמיתית, כמו הגדלת המעורבות בקהילה, הגדלת כמות החברים בקהילה, סיוע למנהל הקהילה להגיע לתוצאה מספרית כלשהי שהוא או היא מחפשים, או לבנות קהילה חדשה מאפס ולהביא אליה את 300 החברים הראשונים. הפידבק על הסטאז׳ ניתן על ידי תוכניסט, ותינתן לכם האפשרות לקבל חשיפה עליו בקהילת התוכניסטים, המונה כ-30,000 איש.
כמה תשלום אקבל על הסטאז׳?


על תקופת הסטאז׳ תקבלו תשלום של 3,250 שקלים כולל מע״מ
האם חובה לעשות את הסטאז׳?


הוא מומלץ מאד, הוא מרתק, הוא עוזר להתקבל לעבודה, אך הוא לא חובה. התשלום על הסטאז׳ יינתן רק לאלו שיבחרו לבצע אותו ויעמדו במשימותיהם.

לפרטים נוספים והרשמה
בניית קהילה.jpeg
1. הכי הרבה ניסיון בשטח
מגוון אדיר של קהילות שבנינו
 

היי, קוראים לי נאור נרקיס.​ אני גם זה שיעביר לכם את הקורס. בשנת 2015 פתחתי את תוכניסט וזיהיתי את תחום ניהול הקהילות. היום החברה שלי מנהלת קהילות לחברת החשמל, לבנק לאומי, לבנק הפועלים, לגלובס ואני עובד ומייעץ עם מרבית התאגידים הגדולים במשק על תחום ניהול קהילות.

 

יש לי תשוקה עצומה לתחום הזה ובעיניי ניהול קהילה הוא אחד המקצועות העתיקים והחשובים בעולם. אבל הוא גם מקצוע ממש עכשווי. יש מאות משרות לאייש בתחום ניהול הקהילות, וכמעט כל חברה היום מחפשת את הפונקציה שתעשה את זה בארגון. 

בין הלקוחות שלי גם התאגידים הכי גדולים, אבל גם יותר מ-50 בעלי עסקים קטנים שהחליטו לבחור בנו כדי שננהל להם את הקהילות הדיגיטליות שלהם. תחתיי עובדים כיום 12 מנהלי ומנהלות קהילה שעוזרים לנו לעשות את זה. 

אין מישהו יותר מתאים ממני לקחת אתכם במסע למקצוע הזה. חשבתי על הכל בקורס הזה, מהסילבוס העדכני והחדשני עד לתקופת הסטאז׳ שתאפשר לכם כניסה חלקה יותר לשוק העבודה. 

בטח יש לך כמה שאלות

כמה זמן נמשך קורס ניהול הקהילות?


ההכשרה נמשכת שלושה שבועות והאורך שלה הוא 24 שעות אקדמיות. הקורס הוא בימים ב׳ ו-ד׳ בין השעות 10:00-13:00 , סה״כ 6 מפגשים לאורך 3 שבועות
כמה סטודנטים ישתתפו בקורס?


בסך הכל אנחנו מקבלים לכל מחזור עד 18 תלמידים, על מנת לשמור על יחס חניכה מעולה וקהילה קטנה ואיכותית של משתתפים ומשתתפות.
איפה לומדים, בזום או בכיתה פיזית?


אנחנו לומדים את הקורס בזום. תהיינה הקלטות של כל השיעורים שיהיו זמינות לכם עד שנה אחרי הקורס. עם זאת, אנחנו לא נוותר לגמרי על המפגש הפיזי: בסיום הקורס יערך מפגש פיזי לנטוורקינג לבוגרים, לקבלת תעודות והצגת האפשרויות השונות לסטאז׳ בקהילות וארגונים שונים.
מה הסילבוס של הקורס?


סילבוס: מהי קהילה ומיהו המנק״ל: המקורות ההיסטוריים לקהילות - מהתקופה הנאוליתית ועד לקהילות העידן הדיגיטלי. מה גורם לקהילות להצליח? נלמד כיצד לאתר את המניעים החשובים ביוכלו להכתיב האם הקהילה שנבנה תצליח, מהו פוטנציאל משיכת החברים שלה, מה יהפוך אותה מקבוצה לקהילה. נלמד את הגישות השונות לניהול קהילה ואת סגנונות הניהול, על מנת שתוכלו לגבש את הזהות שלכם ואת מיקומכם בתור מנהלי קהילה. נלמד על אפשרויות התעסוקה בתחום, מה נדרש כיום בשוק, תנאי השכר, אפשרויות התעסוקה. סוגי קהילות: מה ההבדלים בין קהילה פנים ארגונית לבין ההתנהלות של קהילה סביב תחביב או תחום מקצועי? מהי קהילה דמוגרפית ומהי קהילה לוקאלית? אילו סוגי קהילות נוטים לפתוח סטארטאפים ומהם המודלים השונים לפתיחת קהילה בניית אסטרטגיה לקהילה חדשה: הגדרה של תהליכים, לו״זים יוזמות ופעילויות אשר יגרמו להגשמת היעדים המספריים של הקהילה. לפני שפותחים כל קהילה, יש לבנות לה מסמך אסטרטגיה. במפגש זה נלמד כיצד לתכנן את האסטרטגיה, מהן הנקודות החשובות שיש לתכנן לפרטים, כיצד להצמיד לתוכנית האסטרטגית סדרת פעולות שתאפשר לבצע אותה. כיצד להביא את החברים הראשונים לקהילה חדשה, סל הפעולות שיש לבצע לפני שפותחים קהילה חדשה, מרמת העיצוב ועד לרמת הנראות והביצוע. לכל קהילה יש פלטפורמה: הפלטפורמות השונות לבניית קהילה (פייסבוק, רדיט, טלגרם, ווצאפ, לינקדאין). כיום ישנן מספר פלטפורמות מובילות לבניית קהילה, אנחנו נלמד את כולן שכן אלו עשויות להיות דרושות במהלך התפקיד שלכם בתור מנהלי ומנהלות קהילה. נלמד את המאפיינים של כל פלטפורמה ואת היתרונות והחסרונות בה. הגדלת מעורבות בקהילות: יצירת פעילויות וחוויות בקהילה שגורמות לגידול בכמות המעורבות בה, טקטיקות שמביאות חברים חדשים לקהילה והגדלתה, בניית היכולת ליצור תכנים שמאפשרים לכם בתור מנהלי קהילות להגדיל את הקהילה. נלמד מקרי בוחן מקהילות שונות שהצליחו להגדיל בצורה משמעותית את המעורבות בהן ואת המקורות לכך. נעבור על שיטות לניצול נכון של שעות ביום, תכנים שעובדים היטב ותבניות שתוכלו להשתמש בהם בתפקידכם בתור מנהלי קהילה. קהילה במגוון פלטפורמות: הפלטפורמות המשלימות לקהילה שלכם הן לא רק בונוס, אלא הן הכרח היום (יוטיוב, Quora, ניוזלטר, אתר) שכן התפיסה הרווחת היום היא שקהילה צריכה להתקיים במגוון רחב של פלטפורמות. נלמד כיצד להשתמש בנכסי לווין על מנת להפוך את הקהילה שלכם למלאה, חוויתית ובעלת יותר נקודות מגע דיגיטליות עם הלקוחות שלכם. דאטה ותובנות: נלמד כיצד להשתמש בדאטה שהקהילה מספקת לנו על מנת להגדיל את המעורבות, על אילו מדדים חשוב להסתכל בעת פיתוח ובניית הקהילה. זיהוי תבניות ושיח משמעותי בקהילה שיש לו פוטנציאל להגדיל את הקהילה וליצור בה מעורבות גבוהה יותר. מוניטיזציה לקהילות: איך אפשר להרוויח כסף מקהילות? מה דרוש על מנת להתחיל להרוויח כסף מקהילה? אילו מודלים עסקיים ניתן להשית על קהילה וכיצד למדוד את האפקטיביות של כל אחד מהם? מהו השלב הנכון לשווק בתוך קהילה, ובמה זה שונה מקידום ממומן? מהם צעדי העשה והאל תעשה.י בשיווק בתוך קהילות דיגיטליות. נלמד על דוגמאות קונקרטיות של קהילות דיגיטליות שמרוויחות וכיצד ליישם זאת בקהילות שלנו
כמה עולה הקורס ומהם תנאי התשלום?


עלות הקורס היא 12,900 כולל מע״מ. אם תעשו את הסטאז׳ בתום הקורס, תקבלו עבורו 3,250 שקלים, כנגד הוצאת חשבונית, כך שבמידה ואתם עושים את הסטאז׳, העלות שלכם לקורס היא 9,650 שקלים בלבד. אפשרויות תשלום: 1. ניתן לחלק ל-12 תשלומים באשראי 2. אפשר לשלם בהעברה בנקאית 3. אפשר לשלם בהוראת קבע מהאשראי שלא תופסת מסגרת נציגי השירות שלנו ישמחו לעזור :) 0542253693
איך בנוי הסטאז׳ וכמה משלמים בו?


הסטאז׳ בנוי מהתנסות בהיקף של 40 שעות בקהילה מובילה בישראל. במסגרת הסטאז׳ תצטרכו להשלים משימה אמיתית, כמו הגדלת המעורבות בקהילה, הגדלת כמות החברים בקהילה, סיוע למנהל הקהילה להגיע לתוצאה מספרית כלשהי שהוא או היא מחפשים, או לבנות קהילה חדשה מאפס ולהביא אליה את 300 החברים הראשונים. הפידבק על הסטאז׳ ניתן על ידי תוכניסט, ותינתן לכם האפשרות לקבל חשיפה עליו בקהילת התוכניסטים, המונה כ-30,000 איש. על תקופת הסטאז׳ תקבלו תשלום של 3,250 שקלים כולל מע״מ.
מהן אפשרויות התעסוקה אחרי הקורס?


היי, אני רואה 3 אופציות עיקריות לעבודה אחרי הקורס.
1. לעבוד כשכירים בתור מנהלי.ות קהילה באחד הארגונים שמחפשים את הפונקציה של מנהלי קהילות. היום מרבית הארגונים הגדולים מחפשים איושים לתפקידים האלו, ואפשר לראות את זה עם הפתיחות הרבות לתפקידים שיש בלינקדאין. חברות כמו גוגל, וויז, פייבר, מאנדיי וחברות טכנולוגיה רבות אחרים, לצד ארגונים מתחומים מסורתיים יותר. 2. לנהל קהילה עבור מישהו אחר בפרילנס: מאות בעלי עסקים בישראל הקימו קהילות סביב העסקים שלהם בשלל תחומים מנדל״ן, דרך פיננסים, הורות, חתונות, אירועים, קפה, בירה, תיירות - ממש בכל תחום. לאנשים האלו לא תמיד יש זמן לנהל את קהילה באופן שוטף והם מחפשים מנק״לים שיוכלו לעשות את זה עבורם בפרילנס. בדיוק כמו שהיום פרילנסרים מציעים לנהל עמוד אינסטגרם, היום הם גם יכולים להציע לנהל קהילה דיגיטלית - וזה מה שתוכלו לעשות במקצוענות אחרי הקורס. 3. לפתוח קהילה בעצמכם במטרה להרוויח ממנה זה מה שאני אישית עשיתי, ואם אתם רוצים לדעת כמה מרוויחים בזה וכמה זמן זה לוקח, כדאי מאד לצפות בי מספר יותר על התשובה לשאלה הזו. וגם קצת יותר פירוט על ממה מרוויחים לרוב מנהלי קהילות שבוחרים בנתיב הזה.
למה צריך להגיש מועמדות?


חשוב לנו להכיר אתכםן לפני ההרשמה, לדעת מה הרקע של כל אחד ואחת ולהרכיב קבוצה שתתאים כמה שיותר לצרכים של חבריה, לכן, אין אפשרות להירשם באתר אלא יש למלא את טופס הגשת המועמדות ואנחנו נחזור אליך ✍️
האם ארגונים באמת זקוקים למנהלי ומנהלות קהילה?


כן, אפשר לראות בלינקדאין את כמות הארגונים שמחפשים פונקציה של מנהלי קהילה - זו מגמה שרק מתחזקת. בסרטון הזה שהכנתי תוכלו לגלות את המניעים שלהם בגיוס מנהלי קהילות.
כמה מרוויחים מנהלי קהילות?


מנהלי קהילות יכולים להרוויח סכומים מאד שונים זה מזה בישראל, אז אני מסכם מה נהוג בשוק. אם אתם עובדים כשכירים: בהייטק השכר הוא בין 12-18 אלף שקלים לחודש, אך לעיתים קרובות תוכלו לקבל גם אופציות או מניות בסטארטאפ מה שהופך את המשכורת לגבוהה יותר משמעותית. בחברות מסורתיות יותר ותאגידים גדולים כמו בנקיםֿ, או חברות תעשייה, השכר הוא בין 10-16 אלף שקלים. אם אתם עובדים בפרילנס: אם תציעו את השירות שלכם בתור מנהלי קהילה, תוכלו להרוויח בין 2-5 אלפים שקלים ללקוח, אך כמובן שתוכלו לנהל מספר קהילות במקביל ולהגדיל את ההכנסות שלכם. כמובן שהמחיר תלוי גם בהיקף השירות שאתם נותנים ללקוחות שלכם. אם אתם מנהליםות קהילה משלכם: כאן המנעד הוא עצום, יש כאלו שמרוויחים מזה גם עשרות אלפי שקלים בחודש, אם הם מצליחים לפתוח קהילה גדולה וחשובה סביב נושא שיש לו פוטנציאל עסקי, וחלק לא מרוויחים כלום. לדוגמא, אם הקמתם קהילת עסקאות נדל״ן שיש בה 5,000 אנשים, אתם יכולים להרוויח הרבה יותר מאשר מישהו שפתח קהילה לבדיחות וצחוק, שלה אין פוטנציאל עסקי גדול, גם אם יש בה 50,000 אנשים.
כמה ביקוש יש למנהלי קהילה?


לפי נתוני לינקדאין ישראל, ישנן מעל 500 פתיחות של משרות מנהלי קהילה בתאגידים בישראל. מעבר לכך, יש לא מעט משרות בתחום שכלל לא מגיעות ללינקדאין אלא נסגרות בשוק הפרטי. מדובר במשרה שהפכה למבוקשת לא רק בישראל, אלא בעסקים קטנים ובינוניים ברחבי העולם וכן בתאגידים גלובליים שהבינו את הכוח הכלכלי של קהילה תוססת סביב העסק שלהם.
איך אנחנו מבטיחים שהסילבוס שלנו מדוייק למה שצריך בתעשייה?


כדי ללמד תוכן פרקטי יצאנו למחקר מעמיק כדי להבין מהם הידע, הכלים והמיומנויות שדרושים לניהול קהילה. זה אומר שעברנו על מאות תיאורי משרה בלינקדאין של תפקידי Community Manager בחברות הגדולות בעולם כדי שכל שורה בסילבוס תהיה חיונית ליומיום שלכם. בנוסף, בתהליך הבנייה הזמנו לשיחות יעוץ עובדים במשרות האלו מהחברות הישראליות שנסחרות בנאסד״ק ומחזיקות תקן כזה. מחלקת התוכן שלנו הגדירה לכל יחידה בסילבוס את המומחים הכי מתאימים לבניית מערך השיעור וכן את החומרים שתקבלו בתור תלמידים בסוף כל שיעור.

הנה 31 סרטונים על ניהול קהילות שישכנעו אותך 
שזה המקצוע בשבילך

כבר חוזרים אליך