top of page

אחלה בחירה

מה היתרון האסטרטגי שיש בבניית קהילה לעסק

עודכן: 2 בדצמ׳ 2021

לפתוח קהילה זה כמו לבנות אגם מלאכותי. להיות בלי קהילה, זה כמו לשפוך כמויות אדירות של מי גשמים לביוב ומשם לים.תדמיינו את שאתם נמצאים בהרצאה, יש מולכם 40 אנשים, הם מקבלים מכם תכנים, הם נהנים, טוב להם. נגמרת ההרצאה, נגמר. אולי מישהו אחד לוקח כרטיס ביקור. אבל אם אתם תהיו במצב שאתם בונים קהילה סביב התחום שלכם, בסוף כל הרצאה שלכם אתם תעודדו אנשים להצטרך לתוך הקהילה וזהו הם שלכם.


הם לא מיד יקנו מכם משהו, אבל הם יתחילו לקבל מכם תכנים, הם יתחילו לשמוע מכם, הם יעזרו באנשים אחרים שנכנסו לקהילה סביב אותו הנושא שאתם מרצים עליו ויעזרו גם בהם והם יזכרו מי אתם.


ההחלטה של לפתוח קהילה, היא החלטה כל כך אסטרטגית בעסק שלכם. כי אם יהיה לכם אגם מלאכותי כזה, אז לאורך זמן, יהיו שם הרבה אנשים שנחשפו אליכם. ברגע שהם נמצאים באגם המלאכותי שלכם, אתם יכולים לטפל בהם, להעשיר אותם, לתת להם את המידע הכי רלוונטי לחברי הקהילה, כי אתם במקום שהם גם מעלים בו שאלות ואתם יכולים להקשיב למה שמעניין אותם.


זה לא סוד שקידום ממומן נהיה מאוד יקר ואתם צריכים גם להשקיע המון מאמצי מכירה, בלמכור לבן אדם שישאיר Lead.


זה לא פשוט, צריך לדבר איתו, לספר לו על עצמכם, לשכנע אותו, הוא לא יודע עליכם הרבה. בן אדם שהיה אצלכם בקהילה מעל שנה, מכיר את התכנים שלכם, ראה את הסרטונים שלכם וכבר יש לו איזשהו מושג על מי אתם. ולכן גם הסיכוי שלו להמליץ עליכם לאדם אחר הוא הרבה יותר גבוה וזה אמור להקל עליכם בתהליך המכירה. כי קהילה יוצרת אמון, ואמון זה דבר שהוא מרכיב מאוד משמעותי בהחלט של אדם לרכוש משהו. לי קרה הרבה פעמים, שאנשים היו אצלי לפעמים שנה וחצי בקהילה ולא הכרתי אותם בכלל ואז הם באים וקונים ממני שירות או קורס או הדרכה, והם נמצאים כבר הרבה זמן בקהילה ולא ידעתי, אבל כל הזמן הזה הם התבשלו שם.


יש גם משהו מאוד יפה בקהילות, שלוקח להן אומנם זמן להתפתח ולגדול, אבל גם אם השינוי בכמות החברים בקהילה הוא לא עצום ואלפים לא מצטרפים כל שבוע, אבל בכל שבוע מצטרפים עשרות אנשים, הדבר הזה מצטבר לאורך זמן להיות אלפים ועשרות אלפים של אנשים, שרואים בכם אוטוריטה. שמסתכלים עליכם וקוראים את התכנים שלכם מדי פעם, שמבינים שאתם קשורים לתחום הזה ויודעים בארוחת ערב כשהם נמצאים עם חברים להגיד: ״אה תסתכלו על הקהילה של ההיא, כי היא מתעסקת בתחומים האלה.״ זה בדיוק האפקט שאתם רוצים בתור בעלי עסקים.


ולכן, עזבו שניה איך בונים את הקהילה, יש טונה סרטונים גם על זה, ההחלטה לפתוח קהילה, היא ההחלטה האסטרטגית לבנות אגם מלאכותי, לעומת לשפוך את כל הגשם לביוב. ובכל יום שאתם לא פותחים קהילה, אתם ממשיכים להחליט לשפוך לביוב את כל המים שזורמים אליכם.


אני רוצה לתת לכם כמה דוגמאות:


אם יש לכם אתר e-commerce ואנשים רכשו מכם נעליים ולא עודדתם אותם להצטרף לקהילה של אוהבי נעליים, אז אתם שופכים את האנשים האלה לביוב ומשם לים, יהיה לכם יותר קשה להחזיר אותם לקנות אצלכם.


אם אתם מדריכי כושר והמתאמנים שלכם לא נמצאים באיזושהי קהילה, אתם מחליטים ביודעין לפספס את ההזדמנות לתת להם עוד תרגילים online, או לעודד אותם להתאמן יותר, או לספר עליכם לאנשים אחרים ולתת להם מקום גם לשאול בו שאלות וללמוד יותר על התחום של ספורט. אתם מחליטים פשוט לקחת את כל האנשים האלה ולזרוק אותם דרך הביוב לים.


היה עדיף בכל אחד מהמקרים האלה, שתחליטו לפתוח אדם מלאכותי שהוא הקהילה שלכם, מקום שבו כל החברים שהם סביב הרעיון שאתם עובדים בו, נאגרים, מתפתחים, לומדים וכן גם מכירים אתכם ורואים בכם אוטוריטה. לאנשים האלה, הרבה יותר קל למכור. בתכלס, זה בדיוק מה שאנחנו עושים. אם תרצו שאנחנו ננהל עבורכם קהילה, אפשר לקבל על זה יותר פרטים (וגם מחירים) כאן.
174 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page