אחלה בחירה

מהם היתרונות המרכזיים בשיווק באמצעות תוכן?

שיווק באמצעות תוכן עשוי לתת לכם מספר יתרונות בהשוואה לשיווק באמצעות פרסום. הנה כמה יתרונות והבדלים מרכזיים.

לא רק עצים הם ירוקי עד

תוכן איכותי ימשיך לעבוד בשבילכם גם זמן רב לאחר שהוא נוצר. לכן, בניגוד לפרסומת אשר האפקטיביות שלה נמדדת רק בזמן קניית המדיה, תוכן יכול להמשיך להביא לכם תנועת גולשים ועניין גם זמן רב לאחר שהוא נוצר. אם אתם תקפידו לתקף את התוכן פעם בזמן מה, הוא ימשיך להיות רלוונטי לעוד שנים רבות ללא עלויות נוספות


בחירה היא הרבה יותר חזקה מדחיפה

בניגוד לפרסומות, עליהן אנשים מעוניינים בדרך כלל לדלג אם הם יכולים, בתוכן הם בוחרים. כאשר הקהל בוחר בתוכן הוא מתייחס גם אל השיווק בתוכו בצורה ידידותית יותר והוא אינו נוטה לדלג עליו. לדוגמא, כאשר במהלך תכנית טלוויזיה שפים מובילים משתמשים במותג מסויים, מרבית הצופים אינם מדלגים על התוכן הזה מאחר והוא שזור באופן טבעי. לעומת זאת, אם המותג יופיע בתוך ברייק הפרסומות, אנשים יוכלו לדלג על הפרסומת. הנה למשל דוגמא לשילוב של מוצרי שופרסל בתוך מאסטר-שף.
אל תהיו נלהבים כשאתם רוכשים דירה

לקוחות אשר מגיעים ויוצרים איתכם קשר לאחר שנחשפו לתכנים שלכם, הם קצת כמו אנשים שמתלהבים מדירה שתעלה להם בסופו של דבר עשרות אלפי שקלים יותר בגלל הטעות הזו. הסיכוי שתוכלו לגבות מהם תשלום בקלות ולסגור עסקאות במהירות הוא גבוה יותר, שכן הלקוחות מוכנים יותר ויודעים טוב יותר אילו סוגים של שירותים העסק שלכם יכול לתת. לכן, תוכן הוא כלי מכירה מצויין וכלי סינון לקוחות לא רלוונטיים.


מתחשק לכם איש המכירות שלא מתעייף לעולם?

במקום להסביר לכל לקוח מחדש את השירותים שלכם או את האופן שבו העסק שלכם עובד, תוכן יאפשר לכם להפנות את הלקוחות לשאלות הנפוצות ביותר, או לתכנים שהם כבר קיימים ומסוגלים לדוגמא לפתור בעיה טכנית שהתעוררה אצל הלקוח. התוכן גם לא יתלונן בפניכם על ימי מחלה, על כך שהוא מעדיף לעבוד מדי פעם מהבית או שהוא צריך להוציא את הילדה מהגן.


חפשו אותי בראשון. או ב-Google

כאשר אנשים יוצרים כמויות גדולות של תוכן וכמעט כל חיפוש ב-Google מוביל בסופו של דבר אל יוצרי התוכן, הוא מסייע רבות במיתוג שלהם בתור מומחים, דבר שיש לו קשר ישיר להגדלת ההכנסות וכמות הפניות לאותו העסק. זה לא פועל מיד, אך אם אתם מתמידים בתוכן במשך זמן ממושך, התוצאות לא מאחרות להגיע והדירוג שלכם במנוע החיפוש עולה.


אגב, אני מאמין גדול ב-Youtube ומאחר וזה מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם אחרי גוגל (וחברה בבעלותה) סרטונים טובים שלי מופיעים ומעלים את תוצאות החיפוש גם ב-Google.


אמא שלי משתפת הכל ב-WhatsApp

אבל היא ממש לא לבד. כאשר אנשים צורכים תוכן איכותי, הם רוצים לשתף אותו עם חבריהם ובני משפחותיהם ולכן כאשר אתם ממקדים את השיווק שלכם באמצעות תוכן, אתם מגדילים את הסיכוי שהתוכן שלכם ישותף בצורה קלה ב-WhatsApp, Facebook או כל רשת חברתית אחרת.


יפתח את חוש הריגול שלכם

כאשר אתם יוצרים תוכן אתם חשופים במרבית המקרים לנתונים המספריים עליו: כמה אנשים קראו? כמה צופים צפו? על איזה חלקים הם התעכבו? את המספרים האלו ניתן להפוך לתובנות עסקיות מרתקות שיעזרו לכם לרשום יותר הכנסות. אני למשל, בודק מדי פעם אילו דברים את מחפשים בשורת החיפוש באתר - רק כדי להבין על מה לכתוב ומה אני מפספס.


102 צפיות0תגובות
נאור נרקיס
054-2253693
hi@tochenist.com
© תוכניסט טק בע״מ 2020
עיצוב אתר : אדם בן גיגי
www.gdigitalmedia.com
איך מקבלים הכי הרבה?
מצטרפים לקבוצה קטנה של אנשים שאני הכי משקיע בהם בעולם. מועדון התוכניסטים: תוכן, קהילות, לייפסטייל ביזנס. 
טיפ(ה) בים התוכן 
מנהלי קהילות מצליחים לא חייבים
לכתוב כל כך הרבה תוכן בקהילה.
הם יעדיפו לתת לחברי קהילה להתבטא, מאשר להתבטא בעצמם.