אחלה בחירה

איך לגרום לחברי קהילה להיות מעורבים ופעילים?

עודכן ב: פבר 24

האתגר הוא גדול והרבה מתקשים בסוגייה הזו. לפתוח את הקהילה זה אמנם פשוט, אבל לגרום לכל החברים והחברות להגיב, להיכנס שוב ושוב ולהרגיש שייכים, זה כבר דורש תהליך יותר מדוקדק ומקיף ולשמחתכם אני הולך לתת כאן את הכלים הכי אפקטיביים שאני מכיר להגדלת המעורבות בקהילה. התכוננו למבול לייקים, הכינו כוס קפה וגשו לבצע את הצעדים הבאים בזה אחר זה.


תייגו אנשים רלוונטיים לתוך פוסטים והשתמשו בתשובות לשאלות הכניסה כדי לדעת מי רלוונטי

כדי להגדיל את החשיפה בתוך הקהילה, תייגו אנשים רלוונטיים בפוסטים שהם עשויים למצוא מעניינים. בשנייה שאתם מתייגים מישהו, מופיעה לבן אדם שתייגתם נוטיפיקציה שמקפיצה לו את הקהילה שלכם. אבל אם תתייגו באופן אקראי אנשים לתוך פוסטים בלי שהתוכן יעניין אותם, הם עלולים להשתיק את ההתראות מהקהילה שלכם. לכן, תייגו אנשים רלוונטיים.


איך תדעו מי רלוונטי? או היכרות מקדימה עם האנשים, או שתאספו מידע על חברי הקהילה בשאלות הכניסה. לדוגמא, אם יש לכם קהילה של בעלי עסקים קטנים ומישהו שואל שאלה על ראיית חשבון, תייגו את רואי החשבון הרלוונטיים ובקשו לחוות דעתם – הם ישמחו מאד וזו אחלה שיטה להעלות את החשיפה.


תראו איך למשל בתגובה לשאלה הזו, תיוג מדוייק של אישה רלוונטית גרם לה להגיב:

תפרגנו קצת זה לא יהרוג אתכם

אם כל הפוסטים מדברים על עצמכם, הדברים שאתם עושים, הבלוג שלכם, העסק שלכם, אתם אתם אתם, אז אל תופתעו שהקהילה לא ממש עובדת. נסו להתחיל להתעניין בצורה מתודית באנשים מהקהילה שלכם ולהעלות דברים שהם עושים, דברים שמעניינים אותם ושהם משתפים ברשתות החברתיות. בשנייה שתתחילו לשתף דברים של חברי הקהילה, הם ירגישו שאתם ״מרימים״ להם ויהיו נכונים יותר לקחת בזה חלק. לא רורשאך, אבל ככה פועלת הפסיכולוגיה האנושית.

בקשו (התחננו) מאנשים להעלות תכנים - במיוחד אם הקהילה חדשה

זה לא פתטי חברים. אתם בהתחלה ורוצים שזה יצליח, נכון? גם אנחנו עשינו את זה בהתחלה של קהילת התוכניסטים. כן, תשבו ותנסחו כמה תכנים מעניינים סביב נושאי הליבה של הקהילה שלכם ותבקשו וולנטרית מאנשים שיחסית אוהבים אתכם להעלות אותם. זה סימן טוב בקהילה שאנשים שהם לא המנהלים שלה מעלים תוכן כלשהו.
הפסיקו לשלוח ללינקים חיצוניים, זה מוריד חשיפה

פייסבוק היא חברה עסקית שרוצה להשאיר אותנו כמה שיותר זמן זמן בתוך הפלטפורמה, ולכן בכל פעם שאתם שולחים לינק חיצוני, לאתר אחר או חס ושלום ליוטיוב, פייסבוק תפגע בחשיפה שהפוסט יקבל. אם אתם נוהגים לשתף הרבה לינקים שמפנים החוצה – הפסיקו עם ההרגל המגונה הזה. That’s life