אחלה בחירה

בתשובות הכניסה לקהילה שלך מסתתר אוצר של דאטה

עודכן ב: 14 יול 2020

מנהלי קהילות רבים כבר יודעים שמומלץ לשאול שאלות כניסה איכותיות ויתרה מכך, לשמור אותן. הפוסט הזה עוסק בשימוש בתשובות לשאלות הכניסה בצורה שתעלה את רמת המעורבות בקהילת הפייסבוק שלכם. אם אתם עדיין לא יודעים כיצד לשמור את התשובות לשאלות הכניסה בצורה אוטומטית, או איך לבחור שאלות כניסה שמדוייקות לקהילה שלכם, מומלץ לצפות קודם לכן בסרטון שמופיע כאן.


טבלה ששווה מיליונים (של תגובות)

בואו ניגש ישר לעניינים. אחרי שצפיתם בסרטון, אמור להיות ברשותכם מסמך המאגד את התשובות לשאלות הכניסה של חברי הקהילה שלכם. אבל איך מעלים את המעורבות בקהילת הפייסבוק באמצעות המסמך הארוך הזה? האתגר שעומד בפניכם, הוא לקחת טבלת אקסל עם תשובות של רבים, ולהפוך אותה לכלי שמניע ומחזק את קהילת הפייסבוק שלכם. אם תאספו את התשובות לשאלות הכניסה, החומר הגולמי שלכם יראה כנראה כך:יש שני לרושם ראשוני

בהסתכלות ראשונית, התשובות האלו נראות כמו בליל ארוך ולא קוהרנטי. יתרה מכך, חלק מהחברים החדשים בקהילה אינם מנדבים מידע רב ומסתפקים במילה או שתיים לגבי תיאור הצרכים שלהם מהקהילה, נתון שאפשר לעשות איתו מעט. אך אני מסתכל על ה-20% שעונים בצורה מפורטת ומקיפה. איתם, בהחלט יש מספיק חומר כדי לעבוד.


הקהילה לא תישאר אדישה (אלא סופר-מגיבה)

1. התייחסו לצרכים של חברי קהילה חדשים: דוגמא אחת שתוכלו ליישם בקלות, היא לייצר פוסט המתייחס לצרכים של חברי הקהילה החדשים שמגיעים. אני מוצא את הפוסטים האלו יעילים בהרבה מפוסטים שבעבר נהגתי להעלות שרק אילו ברוכים הבאים. בפוסט שמוצג לכם כאן תוכלו לראות כיצד כל חבר קהילה מקבל יחס אישי.


2. תנו במה לבעלי ידע ומקצוע מתוך הקהילה: אם אהבתם את הדוגמא הזו, הדוגמא הבאה שגם מאופיינת במתן דגש על יחס אישי, תתאים גם לכם. במקרים רבים, אנשים נכנסים לתוך קהילות על מנת למצוא מענה לסוגיות מקצועיות. הם יכולים לחפש איש מקצוע או להתייעץ עם חברי קהילה אחרים לגבי סוגייה שהם מחפשים בה עזרה.


במקרים כאלו, בתור מנהלי קהילה תוכלו להשתמש במענה על התשובות לשאלות הכניסה בצורה אפקטיבית שתגדיל את המעורבות בקהילה. אם למשל מישהו חיפש מומחה לאינסטגרם, תוכלו לחפש אנשים שמבינים בזה בתוך טבלת המענה לתשובות לשאלות הכניסה שלכם. עליכם לערוך חיפוש בתוך טבלת האקסל אשר ברשותכם ולאתר את האנשים שמסוגלים לתת מענה ולעזור.


כאשר תתייגו מומחית לאינסטגרם בתוך פוסט בו חבר קהילה אחר ביקש עזרה בנושא, אתם תעצימו את אותה נותנת שירות שרק מחפשת הזדמנויות להציג את עצמה ולהביא לקוחות נוספים. סביר להניח שהיא תגיב לפוסט ובכך תגדיל את המעורבות.


הרווח כאן הוא לא רק מהצד של אותה אינסטגרמית. חשבו על אותה אישה שפרסמה את השאלה. ייתכן והיא פרסמה אותה גם בקהילות וקבוצות נוספות, ואם אצלכם היא קיבלה תשובה, גדלים הסיכויים שהיא תבחר לחזור אל הקהילה שלכם כדי לשאול שאלות ובכך מידת המעורבות בקהילה תמשיך לגדול.

3. צרו תוכן קהילתי לפי התשובות לשאלות הכניסה: מנהלי קהילה נתקלים בתחילתו של כל שבוע או חודש בשאלה ״איזה תכנים לייצר?״. גם אני ניסיתי לאורך הזמן להגביר את המקוריות שלי, לחשוב על דברים חדשים שילהיבו את חברי הקהילה, אך נראה שהתשובה היתה ממש מתחת לאף שלי. התשובות לשאלות הכניסה.


בחינה מדוקדקת של התשובות לשאלות הכניסה, תניב לכם לא רק רעיונות מצויינים לתוכן, אלא גם את הקהל שיקרא אותם. לדוגמא, אם מישהו חיפש לקבל מהקהילה שלכם דבר מה, השקיע ופירט זאת, כאשר תיצרו את התוכן תוכלו לתייג אותו לתוך הפוסט ובכך להגדיל את הסיכויים למעורבות מצידו. עליכם רק להקשיב לסיגנאלים שמגיעים מן הקהילה ולייצר תוכן לפיהם.


190 צפיות0 תגובות