top of page

אחלה בחירה

איך בתכל׳ס למצוא עבודה דרך התוכניסטים?

עודכן: 12 בדצמ׳ 2021

קודם כל, היי. ברוכים הבאים לקהילת התוכניסטים. הקהילה קמה בראשית דרכה על מנת לעזור לאנשים לייצר תוכן ובהמשך גם התחלנו לעזור לחברי וחברות הקהילה למצוא עבודה. הסיבה לזה היא שעלו בתוך קהילת הפייסבוק שלנו כל כך הרבה הצעות והיה צורך אמיתי לאגד אותן למקום אחד.


איך זה נראה היום?

באתר שלנו כל אחד ואחת יכולים לפתוח פרופיל בו אתם מציעים את שירותיכם למעסיקים רבים שמסתובבים ברשת ומסוגלים להעלות הצעות עבודה לאתר. בכל יום, נכנסים לאתר שלנו עשרות מעסיקים פוטנציאליים ומעלים הצעות עבודה ופרילנס לאתר. אתם תקבלו למייל את הצעות העבודה שרלוונטיות לכם, לפי התחומים שסימנתם. כלומר, אם אתם סימנתם שאתם כותבי תוכן ומעצבים גרפיים, תקבלו הצעות עבודה של כתיבת תוכן ועיצוב גרפי אך הצעת פרילנס של עריכת וידאו לא תועבר אליכם.

פתיחת פרופיל היא סופר פשוטה ולוקחת ממש כמה דקות. לחצו כאן לפתיחת פרופיל.


אגב, טיפ של אלופים: לפרופיל שבנוי טוב יש משמעות והנה הסבר קצר על איך לעשות את זה נכון ולפתוח פרופיל שיגדיל את הסיכויים שלכם לקבל עבודות:


פרופיל זה אחלה. פרופיל מושלם גם יביא לך עבודה

כמה אלפי אנשים כבר פתחו פרופילים באתר שלנו. אך כמו תמיד, יש כאלו שעושים את זה מדהים ויש כאלו שפחות. רק שכאן, איך שנראה הפרופיל שלכם יכול להכריע אם תמצאו עבודה או לא. יש כמה דברים שתחקרנו לאורך שנות פעילות האתר שחוזרים על עצמם. אז איך לפתוח פרופיל מצויין?


ישנם כמה כללים ששווה לך לשים לב אליו בעת פתיחת פרופיל:

1. תמונה איכותית ומקצועית שמשאירה רושם מעולה: הדבר הראשון שאתם חייבים לעשות זה לשים תמונת פרופיל טובה! ושאני מדבר על טובה, אני לא מדבר על תמונה בלי חולצה, מהים או מאיזו מסיבה שהייתה לכם. לא. אני מדבר על תמונה מקצועית ואיכותית שתזכיר קצת יותר את הפרופיל שלכם בלינקדאין וקצת פחות את הפרופיל שלכם באינסטגרם. תמונה שתשדר מקצועיות ורצינות כדי שמעסיקים יראו בכם אנשי מקצוע רציניים. אנשים ששמו תמונות פרופיל איכותית באתר שלנו זכו לכ-82% יותר פניות במודעות להן הם הגישו מועמדות לעומת כאלו שלא שמו תמונה. ולמה? כי ברגע שאתם מגישים קורות חיים למשרה, הבן אדם שהוא המעסיק נכנס מיד לפרופיל, וגם אם יש לכם מנוי וגם אם אין - ברגע שהוא רואה תמונה ריקה או תמונה שאינה קשורה אליכם כמו הסטודיו שלכם לדוגמא או משהו אחר- הוא פשוט לא יפנה לפרופיל או יותר נכון, בסיכויים הרבה הרבה יותר נמוכים.


2. דוגמאות והרבה. אף אחד לא אוהב לקנות חתול בשק. לכן, כדאי לכם להוסיף כמה שיותר לינקים וכמה שיותר פירוט על הכישורים השונים שלכם. אלו עשויים להכריע את הכף ולגרום למעסיק לפנות או לא לפנות אליכם. ספרו על עצמכם ועל הניסיון המקצועי בהרחבה - בתוך האתר, יש לכם אופציה לספר ולכתוב על עצמכם. כשחקרתי את ה-data של האתר, לא יכולתי ממש להיכנס לכל אחד מתוך אלפי המשתמשים שלנו ולבדוק את הפירוט שהם כתבו על עצמם. לכן, ביצעתי בדיקה מאוד פשוטה - בדקתי את הפרופילים שיש להם עד מאה חמישים מילים ואת הפרופילים עם מעל 150 מילים שאנשים כתבו על עצמםאיך לספר על הניסיון שלכם ומה עושים אם אין?

הכי טוב להסביר את הנקודה הזו באמצעות דוגמא. נניח שצחי הוא עורך וידאו.


בפרופיל גרוע, יהיה כתוב:

צחי, עורך וידאו מזה 12 שנה.


בפרופיל סביר, יהיה כתוב:

שלום לכולם, קוראים לי צחי ואני עורך וידאו בעיקר בפרימייר במשך 12 שנים. עבדתי עם המשרדים הגדולים במשק ואני פנוי לעבודות פרילנס שונות.


בפרופיל מושלם, יהיה כתוב:

שלום לכולם, קוראים לי צחי ואני יותר ממזמין אתכם להציץ בעבודות השונות שלי שמצורפות לפרופיל. אני עורך וידאו בפרימייר מזה 12 שנה, ואשמח לעשות לכם עבודות. אני ממליץ מאד להתרשם מעבודות שונות שעשיתי כמו הקמפיין הזה למקדונלד׳ס, עריכת הוידאו הזו למאזדה וסרטון ההיכרות שעשיתי עם סדרת המוצרים החדשים של שטראוס. אני אשמח תמיד לעבוד גם עם חברות גדולות, גם עם משרדי פרסום וגם עם בעלי עסקים קטנים שצריכים עורך וידאו מהוקצע. מוזמנים לפנות אליי בכל עת.


מה עושים אם אין ניסיון? קודם כל נושמים, זה לא סוף העולם. יש מה לעשות.

  1. המעסיקים רוצים ניסיון? תיצרו לעצמכם ניסיון בצורה מלאכותית. אחד הדברים החשובים להבין בתחילת הדרך, לפני שצברתם את הניסיון המתאים - הוא שאינכם מחפשים רק להרוויח כסף. אתם מחפשים להרוויח ניסיון. תפנו לעמותות, לאנשים מהתחום אותם אתם מעריכים, משפחה או חברים ופשוט תיצרו בשבילם עבודות בעלות נמוכה או ללא עלות. למה? כי כשאתם עושים עבודות בעלות נמוכה כדי לצבור ניסיון, הרוב יסכימו לנסות אם הסיכוי לבזבוז גדול בהוא קטן. אתם פשוט צוברים את הניסיון שכל כך רציתם, ולבן אדם בצד השני אין הרבה להפסיד - הוא אינו משקיע כסף ואינו משקיע משאבים ולכן רוב מוחלט מהמוזכרים למעלה אליהם תפנו - יסכימו לתת לכם את העבודה וכך תוכלו לצבור ניסיון. חוץ מזה, אנשים אוהבים מאוד לפרגן לבעלי מקצוע בתחילת דרכם, בטח כשהעבודה נעשתה בשבילם בעלות נמוכה והם אכן מרוצים מהתוצאה. כמובן שזאת החלטה שלכם בלבד האם לא לקחת תשלום כלל או לקחת תשלום נמוך משמעותית מהנורמה. חשוב שתבחרו עבודות שרלוונטיות לתחום שאתם מכוונים אליו. אל תקחו עבודות שיתנו לכם ניסיון בדברים שפחות מעניינים אתכם.ן ושפחות מושכים אתכם במסלול שאתם מנסים להתוות לעצמכם.

  2. הבליטו את החוזקות שלכם.ן - נכון, ניסיון זהו דבר חשוב ורלוונטי להמון מעסיקים כאשר הם מחפשים בעל מקצוע מתאים לעבודה שפירסמו. אבל ישנם דברים חשובים נוספים שיכולים לעזור לכם לקבל פניה חוזרת ממעסיק ששלחתם לו קורות חיים. תנסו להדגיש את החוזקות שלכם, מה כן יש לכם, מה אתם כן יודעים לעשות, תגרמו למעסיק להבין את הגישה שלכם לעבודה ואת המוטיבציה שקיימת בכם להצליח בתחום המסוים או ספרו על התוכניות שלכם לעתיד. הרשימה ארוכה, אל תתמקדו על חוזקה אחת בלבד - תבחרו כמה דברים שלדעתכם, אתם יותר טובים בו מאחרים ואל תפחדו להלל את עצמכם.

  3. השתמשו בקשרים - הידעתם שרק 1% מהקשרים שלנו מנוצלים במהלך חיינו? (זה לא מחקר אמיתי אבל מבטיח שזה נכון) אז הגיע הזמן לדבר על זה. זו לא בושה לבקש עזרה, זו לא בושה לספר לסובבים אתכם שאתם מחפשים עבודה וזו לא בושה להיות מתחיל במקצוע כלשהו. ההפך הוא הנכון, אנשים מטבעם רוצים לעזור ושמחים לעזור, בטח לקרובים שלהם. אתם מכירים מישהו בתחום שאתם רוצים להיכנס אליו? יש לכם קרוב.ת משפחה שעוסק בחברה שאתם רוצים לעבוד בה? הרימו טלפון, שלחו מייל או ווטסאפ או כל דרך אחרת ונצלו את הקשרים שיש לכם כדי להגיע למקום שאליו אתם רוצים.198 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page