אחלה בחירה

למה אנשים לא קוראים את התוכן שלכם?

עודכן ב: פבר 24

החוויה של כתיבת תוכן יכולה להיות מאד מתסכלת כאשר אתם מרגישים שאף אחד לא צורך אותו. לכן, הוספתי כאן כמה סיבות שמהניסיון שלי חוזרות על עצמן כסיבות לכך שאנשים לא קוראים ומתייחסים לתוכן שלכם.


אתם ממוקדם בעצמכם ולא מצטטים אף מחקר או אנשים אחרים

זה אמנם הבלוג, ערוץ היוטיוב, או עמוד הפייסבוק שלכם. אבל בואו נסכים שאתם לא יודעים הכל, נכון? האם אתם מכירים בכך שיש עוד מקורות תוכן מאשר אתם עצמכם?אם כל התוכן שאתם מייצרים הוא רק סביב הרעיונות והגחמות שלכם, אנשים לא ירצו לעקוב אחרי זה לאורך זמן. נסו לצטט אנשים בולטים אחרים, לספר על דברים שקראתם עליהם בבלוגים, מאמרים או ספרים (לא להתבייש לשים לינק), זה יגדיל את הקרדביליות שקוראים ייחסו לתוכן שלכם. אגב, ככל שאתם מלנקקים יותר למקורות קרדביליים, יש לכך גם השפעה חיובית על דירוג ה-SEO שלכם.


כאשר אתם מזכירים מספרים כמו סטטיסטיקות, בעיניי זה בגדר חובה לשים לינק למקום אמין בו מצאתם את המידע. אם אתם ביוטיוב ולא בטקסט, שווה להזכיר את השם של המקום במילים ולהשתמש בכרטיס ה-i של יוטיוב כדי לספר מאיפה לקחתם את הנתון. אחרת אתם עלולים להצטייר כבעלי כישורי-חרטוט אבל לא כמקצוענים.


תרגילון: לכו לתכנים הכי גרועים שלכם – אלו שאף אחד כמעט לא צפה בהם, ובדקו האם ציטטתם אנשים ומחקרים אחרים.


כלל אצבע לקחת הלאה: להכניס לכל פיסת תוכן 3 מקורות מידע שאינם שלכם.


אתם לא מפרסמים תוכן בזמנים קבועים

אני יודע שאני מהקיצוניים, עם 4 פוסטים בבלוג בחדש, 5,000 ביום בקהילה, 3 פעמים בשבוע בטלגרם, פה ושם ביוטיוב (מנסה להשתפר) ואחת לשבועיים בניוזלטר – אבל אם לא תהיו קיצוניים בזמנים הקבועים שלכם, אתם תפגמו בסיכויי החשיפה של אנשים לתוכן שלכם.


כאן אין לי מחקר, אבל אני רואה בתוצאות שאנשים סופר אוהבים דברים שחוזרים על עצמם. למשל, בקהילת התוכניסטים יעלה פעם בשבוע ביום חמישי תוכן על קריירה בתחום. לפעמים התוכן יותר טוב, לפעמים הוא פחות – אבל לאנשים כבר נוצרה ציפייה לזה, ואם בשבוע מסויים זה לא עולה, אנשים שואלים.


יש סיבה שנצרות, איסלאם ויהדות מצליחות במה שהן עושות. דתות יוצרות ריטואלים, הרגלים שלא מפסיקים במשך דורות. אמא שלי למשל, למרות שהיא נוסעת בשבת, פשוט לא מסוגלת להדליק אש בשבת ומבקשת ממני בכל ארוחת שישי להדליק בשבילה את הגז. תחשבו שאמא שלי מרגישה ככה בגלל ריטואל שנוצר לפני מאות שנים, ושהיה זכור לה מילדות. אני האחרון שיזלזל בכוחם של ריטואלים – ליהפך, אני מאמץ.


תרגילון: נסו לכתוב על דף (או טבלת גוגל שיטס טכנולוגים שכמוכם) את המועדים האחרונים בהם פרסמתם תוכן ובדקו את ההפרשים מפעם לפעם ואת הפלטפורמות שהשתמשתם.


כלל אצבע להמשך: קחו את התוצאות של התרגיל ונסו לפרוס את התכנים הבאים שלכם על פני החודש הבא, בזמנים קבועים. למשל, אם היו לכם 8 תכנים בחודש, נסו לפרוס זאת בצורה קבועה: פוסט אחד בכל יום שני בבוקר כפול 4, פוסט אחד בכל חמישי בבוקר כפול ארבע.


יש לכם יותר מדי מסרים וזה מעייף