top of page

אחלה בחירה

מתי, האם ואיך למנות מגשרים לקהילת הפייסבוק שלכם?

עודכן: 15 בדצמ׳ 2021

למה אנחנו צריכים מגשרים? האם זו לא סכנה שהם יתחרו בי ויקחו לקוחות פוטנציאליים? האם יש לכם חשש שהם ירצו לקבל את כל הזכויות על הקהילה? אז בזמן האחרון שואלים אותי המון המון שאלות בנוגע למגשרים בקהילה ולמה אני כל כך במאמין ובטוח שהם יכולים לעזור לכם. אני חושב שאחרי שתקראו את המאמר הבא, תבינו כמה חשובים מגשרים לקהילה על מנת להגדיל אותה ולעזור לה להתפתח.

ההחלטה להוסיף מגשר לקהילה שלכם היא החלטה מאוד מאוד נכונה ואתם רוצים לעשות את זה.

אני כל כך מרוצה מהמגשרים ומהמגשרות שיש לי בקהילה ועוזרים לי להכניס לפתח אותה כל יום ולהכניס אליה תוכן איכותי.


איך אני מכניס מגשרים בצורה הכי אפקטיבית?

בואו נבין קודם כל מה ההבדלים בין הסמכויות שיש למגשר לבין הסמכויות שיש לאדמין

אדמין:

- מחיקת הקבוצה.

- הגדרה ושינוי השם של הקהילה.

- צפייה בסטטיסטיקות של הקהילה - כלי מאוד חזק.

- יכולת למנות מגשרים ומנהלים אחרים.

- כל מה שמגשר יכול לעשות

מגשר:

- אישור או סירוב חברים חדשים לקהילה.

- אישור או סירוב של פוסטים חדשים.

- מחיקת פוסטים או תגובות בפוסטים.

- מחיקה או חסימה של משתמשים בקהילה.


הבעלות על הקהילה שייכת אך ורק לאדמין

מנהל הקהילה (Admin) הוא הבעלים המשפטי של הקהילה, בעוד המגשר אינו הבעלים המשפטי של הקהילה. לכן, אתם נורא צריכים להיזהר לא להכניס מיד אנשים בתור אדמינים רק כדי לעשות דברים שגם מגשרים יכולים לעשות.


איך לדאוג שהגישור יצליח בתוך הקהילה שלכם?

קודם כל, אתם צריכים לוודא שהמגשר שלכם עשוי להרוויח מכך שהוא מגשר בקהילה. נניח שיש לכם קהילה מקצועית, אז המגשר יכול להרוויח גישה לאנשים שהם לקוחות פוטנציאליים ויצירת קשרים חדשים עם בעלי תחומי עניין דומים. בשלב הזה, המון מנהלים מתלבטים בנוגע להכנסת המגשר - האם אני אכניס מישהו ובסוף הוא יתחרה בי ויכול לקחת לי לקוחות? אז לא, אנחנו לא רוצים ללכת למקום הזה, המגשר בסופו של דבר הוא אדם שאנחנו סומכים עליו ורוצים גם לעזור לו להתקדם. צריך לקחת מגשר שיכול לתת מענה לסוגיות מקצועיות שיכול להיות שאתם פחות מבינים בהן.


אז הנה כמה דברים שהמגשר שלכם יכול להרוויח

- חשיפה לקהלים חדשים, במיוחד אם זו קהילה מקצועית.

- ביסוס של עסק חדש - הרבה פעמים אני רואה מגשר או מגשרת שהם שכירים היום בחברה ומעוניינים לבנות את המעבר העתידי שלהם לעולם העבודה העצמאי. לכן, הם הופכים להיות מגשרים באיזהשהי קהילה וצוברים פופולריות.

- אהבה ורצון לקחת חלק - תופתעו, לפעמים גם יש את המניע של התעניינות באותו תחום עיסוק של הקהילה ואנשים פשוט רוצים להיות חלק מכל הדבר הזה וללמוד יותר.

- תשלום: זה לגמרי הגיוני לשלם למגשרים. גם אני בקהילה שלי משלם לחלק מהמגשרים.


משימות של מגשרים

אני מחלק את זה ל-2. יש בעצם משימות שהן יותר בפן המהותי של הקהילה ויש משימות שהן יותר בפן הניהולי השוטף של הקהילה.

משימות ניהוליות:

- אישור פוסטים שעולים בקהילה - אתם יכולים לתת למגשר שלכם מדיניות של איזה פוסטים אתם מוכנים לאשר ואילו לא והוא יאשר את הפוסטים לפי המדיניות הזאת. אם יש לכם קהילה שהיא הולכת וגדלה, סביר להניח שלא יהיה לכם את הזמן להתעסק באישור פוסטים, פה המגשר יכול לעזור בצורה משמעותית.

- קבלת חברים לקהילה - אותו דבר נכון גם לגבי קבלת חברים לקהילה, קבעו לכם תנאים שמבחינתכם אתם מוכנים לאשר/לא לאשר חברים חדשים לקהילה, העבירו אותם למגשר והוא יהיה אחראי על אישור והרחבת הקהילה שלכם.


משימות מהותיות: פה זה יכול להיות גם בתשלום וגם לא בתשלום. מדובר כאן בעיקר במשימות של תוכן.

-סיוע והכוונה לחברי קהילה חדשים: למשל, תחזוק פינות של תוכן בקהילה. כמו פוסטים שאומרים לכל חברי הקהילה החדשים שנכנסים מה הם יכולים לקבל, פנייה לחברי קהילה חדשים וכו׳.

- הפקת פינות תוכן עם כוכבי הקהילה: לדוגמא, פנייה לחברי קהילה מאוד פעילים ולבקש מהם לעשות פינות תוכן בתוך הקהילה .

- ארגון ותפעול פרוייקט של שידורי LIVE - בניית שידורים חיים עם חברים מהקהילה. הניהול של הפרוייקט יהיה על ידי אותו מגשר או מגשרת והם מתפעלים את כל הצד המקצועי בזה.

- טיפול לקוחות חדשים מתוך הקהילה - עוד דרך מצוינת להפעיל מגשרים היא מבחינה עסקית. למשל, מגשרים יכולים להיות של סוג של ה- Little Helpers שלכם, לזהות פניות מחברי הקהילה, לפנות אליהם ולהפוך אותם ללקוחות קיימים שלכם.


נסחו הסכם שמבהיר את נושא הבעלות על הקהילה

לפני שאתם מכניסים מגשר, חשוב לעשות הסכם בינכם - אתם המנהלים של הקהילה ולאותו מגשר או מגשרת אין שום בעלות על הקהילה. היא לא שייכת להם וזה לא פרוייקט משותף.

כדאי לקחת עורך דין ולהשקיע כמה מאות שקלים במסמך כזה כדי שבאמת הכל יהיה בצורה מסודרת, אתם לא רוצים להגיע למצב שאתם מכניסים מגשר או מגשרת והם נמצאים שם שנה ואז הם טוענים שכל הקהילה שייכת להם ואתם לא עשיתם שום דבר בבנייה שלה ותובעים אתכם. אתם רוצים להתרחק מהמצב הזה. אפילו שהכי חשוב זה פשוט לא להפוך אותם ל- Admins, עדיין חשוב לעשות הסכם כזה.


מבחינת תשלום למגשרים - בואו נדבר קצת על מחירים.

כמה משלמים למגשרים במידה ובחרתם בשיטת תשלום? אז כאן אין מחירון או נוהל קבוע, לפעמים יש את השיקול שהם מרוויחים ממילא את החשיפה בקהילה או שיש להם אינטרס לעשות את זה. נושא התשלום הוא ממש ממש פתוח ונתון לשיקול דעת, אני לא יכול לזרוק לכם מספר ולהרגיש בנוח איתו, אך אני כן יכול להגיד שזה נע מכמה מאות שקלים בחודש במקרה של עשיית משימות קטנות, עד לכמה אלפי שקלים בחודש כדי להיות מגשרים במשרה מלאה ולעשות הרבה דברים בתוך הקהילה.


אז מה אני מציע לכם לעשות?

תרשמו את המשימות שאתם רוצים שאותו מגשר יעשה:

  1. אישור חברי קהילה חדשים.

  2. אישור פוסטים בקהילה.

  3. שלוש פינות תוכן שעולות בחודש.

  4. חמישה וובינרים בשנה.

  5. עוד רעיונות יצירתיים שיש לכם ואתם תשתפו איתנו :)

תנסו רגע לכמת מה המשימות שהם עושים ולפי זה לתמחר כמה הדבר הזה שווה לכם. אני תמיד בעד לתמחר לפי משימות ולא לפי זמן, כי לתמחר לפי זמן זה העולם הישן.


ועוד דבר חשוב, כשאתם מכניסים מגשר חדש - תספרו על זה לקהילה שלכם ותציגו את המגשר החדש, זה נראה שיא המוזר אם אתם סתם מכניסים מגשר, לא מודיעים על זה לקהילה ופתאום הוא מתחיל להעלות פוסטים עם סימון וי קטן שהוא מגשר. אז תודיעו על זה- בדרך כלל הכי כדאי להודיע על זה בתמונה משותפת של המנהל או המנהלת שהם מוכרים ואהובים ביחד עם המגשר, ככה גם הקהילה מקבלת אותם לתוכה וזה עובד הרבה יותר טוב.


ההמלצה שלי היא חד משמעית להכניס מגשרים. זה מרחיב את הקהילה, מפתח אותה ועוזר להזין אותה בתוכן מקצועי. תנסו אפילו להכניס אנשים שיש להם יחסית הרבה עוקבים וככה גם הם יוכלו להביא עוד אנשים לקהילה. אתם תרוויחו כמה שיותר מהרעיון הנפלא הזה, לא לפחד מתחרות - אנחנו לא שם, תכניסו אנשים שיודעים לשתף ידע חדש. תבנו את הקהילה עם הכי הרבה ידע שיש וזה מה שימשוך בסופו של דבר את האנשים אליכם.


תגידו כן למגשרים!


נתתי לכם כמה כלים טובים ושיטות מאוד אפקטיביות שאני מקווה שהן יעזרו לכם. כמובן, שאם אתם רוצים ללמוד יותר לעומק איך מנהלים קהילה, אפשר לעשות את זה ביחד איתי בבית הספר לניהול קהילות, או לקחת את הקורס הדיגיטלי שבניתי לכך. האופציה השלישית היא לתת לי לנהל עבורכם את הקהילה :) יש על זה עוד פרטים כאן.

 


130 צפיות0 תגובות

Komentarze


bottom of page