אחלה בחירה

קהילות מרחבי העולם אימצו מודלים עסקיים. אז בואו נלמד מזה

עודכן ב: פבר 24

אפשר להרוויח מניהול קהילה. אפשר להרוויח מניהול קהילה. אפשר להרוויח מניהול קהילה. חשוב לי שכל מנהל.ת קהילה שקוראים את הבלוג שלי, ישננו את המנטרה הזו. כי היא נכונה. גם כשאני הסתכלתי ימינה והסתכלתי שמאלה לפני מספר שנים על קהילת התוכניסטים, התקשיתי לראות מנהלי קהילה מרוויחים. חששתי. אני הרי משקיע, אך איך ארוויח? הייתי צריך לשאת את עיניי מחוץ לישראל כדי למצוא את המודלים. העם הזמן, יישמתי מודלים שונים כדי להתחיל לייצר הכנסות.




אתם חייבים למכור משהו לקהילה. אתם חייבים למכור משהו לקהילה. אתם חייבים למכור משהו לקהילה. מספר גבוה של עוקבים, לא מעיד על הכנסות גבוהות ואין סיבה שאם הקהילה שלכם גדולה, אתם תרוויחו יש מאין. מתוך התבוננות בדוגמאות שאראה כאן, מסקנה אחת עולה: אם יש עסק טוב עם מודל עסקי רווחי, קהילה יכולה לעזור לו מאד, להצמיח אותו ולהביא אותי למימדי הצלחה גדולים. אך קהילה גדולה ללא מודל עסקי או משהו שנמכר לחברי הקהילה - לעולם לא תרוויח.


הדרך הטובה ביותר היא להתבונן בדוגמאות אמיתיות, מהעולם ומישראל. אני הולך להציג במאמר הזה מגוון של קהילות אשר הצליחו ליישם מודל עסקי רווחי. לא כל הדוגמאות יתאימו לכל הקוראים של המאמר, אך אני בטוח שכל מנהל.ת קהילה שיגיע למאמר הזה יוכל לאמץ לפחות מודל עסקי אחד שהוא רואה בו אופק לפיתוח ומתאים לקהילה שלו.


1. מודל נטפליקס: תשלום חודשי על תכנים.

מכרטיס האשראי שלי יוצאים בכל חודש 32.90 שקלים המגיעים לחשבון הבנק של חברת Netlix. יותר מ-190 מיליון איש בעולם עושים כמוני בכל חודש. בתמורה, נטפליקס משקיעה מיליארדי דולרים בשנה בהפקות מקור, כדי שבכל פעם שהצד המשועמם שבי יגיע למסך הטלוויזיה, יהיה מספיק תוכן איכותי אשר ידיר שינה מעיניי ו-32.90 שקלים בחודש שיודרו בחודש הבא מהאשראי.


קהילות אשר יאמצו מודל של הכנסות על תכנים בתשלום חודשי, יצטרכו לפיכך להשקיע בייצור תכנים לאורך זמן. לפני כשנה וחצי, פייסבוק החלה בניסוי שאפשר למנהלי קהילות לגבות תשלום חודשי על גישה לתכנים בקהילה שלהם. הפיצ׳ר אמנם עדיין לא הגיע לישראל, אך כדאי להבין אותו לעומק כי אתם עדיין יכולים לייצר מנויים חודשיים בדרכים עוקפות (שׁאפרט מיד).


ככה פועלות קהילות בתשלום, כמו The Akward Yeti Supporters. קודם כל תיכנסו והקליקו על אופציית ההצטרפות בתשלום - כדי להבין את החוויה של חבר וחברת הקהילה המשלמים. מיד תראו שיופיעו לכם חלון שמבקש לשלם 17.90 שקלים בחודש אשר יעניקו לכם סרטוני לייב, הנחות מיוחדות ומוצרים שונים שתוכלו לקבל מפעם לפעם, יחד עם תכנים ייחודיים למנויים. The Akward Yeti הוא למעשה ספר קומיקס אמריקאי אהוב. בקהילה חברים בעיקר הורים לילדים קטנים, המקריאים את ספרי הקומיקס לילדיהם. בעמוד העסקי של הקהילה חברים מעל 2 מיליון חברים ובקהילה הסגורה קשה לדעת כמה אנשים בדיוק חברים כי פייסבוק לא מפרטת.

אך אתם לא חייבים שני מיליון עוקבים כדי לייצר הכנסות ממכירת תוכן. אתר Patreon (מלשון המילה ״פטרון״, בוס) הוא אתר למנהלי קהילות, בעליהם של ערוצי יוטיוב ואמנים מוזיקליים המאפשר לגבות מנוי חודשי תמורת אספקת תכנים והטבות שונות למנויים המשלמים.


כדי להכיר את האתר וכחלק מקריאת המאמר החוויתית, הכנתי לכם סרטון שמספר כיצד מובילי דעת קהל בעולם ומנהלי קהילות מרוויחים מפטריאון. הרעיון הוא פשוט: קחו את חברי הקהילה שלכם, תנו להם גישה בלעדית לתכנים וקבלו על זה תשלום חודשי. בשורה התחתונה, Patreon שילמה למנהלי קהילות על גבי הפלטפורמה שלה מעל