top of page

אחלה בחירה

איך מחיים קהילה שרק קמה

עודכן: 15 בדצמ׳ 2021

אם פתחתם קהילה קטנה זה בטח ממש קשה לכם לגייס אנשים שיעזרו לכם ולבנות אותה.אני רוצה ללמד אתכם כמה שיטות שיעזרו לכם להחיות את הקהילה החדשה שלכם ולגרום לכולם לעזור לכם להצמיח אותה.

  1. בקשו מחברים להעלות פוסטים: הפתרון הקל הפשוט הוא ממש לבקש מאנשים, בצורה מלאכותית, להעלות תכנים ופוסטים לקהילה. אתם לא יכולים לומר לאדם ״היי נאור, תעלה פוסט״, כי הוא לא יעשה את זה, לא יהיה לו כוח. כדי לעשות את זה בצורה אפקטיבית צריך ממש לסייע להם בכתיבה וניסוח את הפוסטים. כי אי אפשר לצפות מאנשים שיעצרו את כל החיים שלהם ויתחילו לפרסם תכנים בקהילה שלכם, לכן צריך להביא להם אותם מן המוכן. אל תשכחו שכדאי לכם מאוד להפעיל בתוך מנגנון הקהילה שלכם את האופציה שכל הפוסטים יעברו אישור ידני שלכם, זה יבטיח שאתם תוכלו לשלוט במינון הפוסטים. ככה שאם ביום אחד הצלחתם לגרום ל-20 אנשים להעלות פוסטים לא כל הפוסטים יעלו באותו היום וככה יהיה לכם מצבור גם להמשך.

  2. ערכו מפגש מייסדים: אנשים לא תמיד יודעים איך להתבטא ואיך לכתוב בקהילות, אז אם יש לכם איזה 10-15 שגרירים שהולכים לעזור לכם בבניית הקהילה, שווה להפגיש אותם למפגש קצר של 45 דק׳ בזום, ולהסביר להם איך להעלות את הפוסטים, אפילו ברמה הבסיסית של איך מוסיפים תמונה או איך עושים סקר או איך שואלים שאלה בצורה שגם מציינת את שם חברי הקהילה, למשל כמו שאצלי בקהילה כולם כותבים ״היי תוכניסטים״. כדאי לכם לעשות את זה, אלה רק 45 דק׳ שיעשו יישור קו. וגם אם רק חצי מהאנשים יגיעו זה עדיין יהיה לכם סופר אפקטיבי.

  3. הקימו קבוצת ווטסאפ לשגרירים: טריק ממש שווה, להקים קבוצת ווטסאפ של השגרירים. בקבוצת ווטסאפ כזו אין חפירות, בקבוצה הזו רק אתם מתבטאים, ומה שאתם עושים, זה בכל פעם שעולה פוסט בקהילה, אתם מבקשים מכל השגרירים שלכם להגיב לפוסטים שעולים. אני רוצה ללמד אתכם טריק קטן, כשאתם מסתכלים על שעה של פוסט בפייסבוק ב-Desktop, אתם יכולים ממש לקבל לינק ספציפית לפוסט הזה. אותו דבר יכול לעבוד מהמובייל אבל לא מאפליקציה של פייסבוק, שם לא תמצאו את זה, אלא כשאתם ניגשים אל פייסבוק מתוך הדפדפן בטלפון שלכם. זה טריק קטן וחשוב כדי להוציא את הלינק הספציפי של כל פוסט. כשאתם עושים את זה אתם מגדילים את הסיכויים שאנשים יגיבו על פוסט חדש שעולה, וככה אתם בעצם מעודדים את האלגוריתם של פייסבוק להביא עוד אנשים לתוך הפוסט שעלה בקהילה.

  4. המשיכו להזמין חברים חדשים: כדי שכל המאמצים שלכם יפעלו צריך תמיד להזרים דם חדש למערכת. כי עכשיו כשאנשים יכנסו לקהילה שלכם הם לא יראו מקום שומם וריק שרק אתם מתבטאים בו, הם כבר יראו פוסטים קודמים של אנשים אחרים, בגלל שעשיתם את כל הצעדים הקודמים. אם תמיד יכנס דם חדש לקהילה אתם תקבלו אנשים שרואים את הקהילה כשהיא כבר עובדת כמו שצריך, וזה מעודד אנשים גם להגיב יותר וגם להביא עוד אנשים חדשים לתוך הקהילה, גם אם זה במספרים קטנים. תמיד תזרימו אנשים חדשים לתוך הקהילה ואתם גם תמיד יכולים לבקש מהחברים הפעילים בקהילה שלכם להזמין עוד חברים שלהם.

  5. הפחיתו את מינון הפוסטים שלכם: עדיף שכמות הפוסטים שלכם תהיה פחות מ-20% מהפוסטים שעולים בקהילה. לא יכול להיות שבקהילה חדשה רואים שאותו מנהל.ת קהילה, הם הרוב המוחלט מהפוסטים שעולים בקהילה. זה סימן רע מאוד לכל מי שמגיע לקהילה, תנו לחברים בקהילה שלכם שהם יכתבו את רוב הפוסטים. בהתחלה ב-3 חודשים הראשונים, המינון של הפוסטים שלכם לא יעלה על 20% מכלל הפוסטים שעולים, זה אומר שעל כל פוסט אחד שלכם יעלו 5 פוסטים של חברים אחרים בקהילה. תחגגו ניצחונות קטנים. אני מדבר על אינדיקטורים קטנים שמצביעים על תהליך הצמיחה של הקהילה. למשל, מישהו כתב תגובה חדשה לפוסט מבלי שביקשתם ממנו לכתוב אותה. או שפתאום מישהו העלה פוסט ואתם לא ביקשתם מאותו אדם להעלות את הפוסט הזה, או כשאתם רואים שאנשים מזמינים אנשים אחרים לקהילה מבלי שביקשתם מהם. אלה סממנים חיוביים שמצביעים על כך שהקהילה שלכם מתפתחת בכיוון הנכון.

  6. אל תתייאשו: לפתוח קהילה חדשה זה לא דבר פשוט, קשה להדליק את המדורה הזאת, אבל אחרי שהדלקתם את האש, הרבה יותר קל להוסיף עוד זרד למדורה, החלק הראשוני הוא הקשה ביותר. לכן אני מפציר בכם, אל תתייאשו אחרי חודשיים. אם אני הייתי מתייאש אחרי חודשיים, הקהילה שלי היתה נתקעת על 300 אנשים ולא גדלה להיות עשרות אלפי אנשים, הקהילה הכי גדולה של אנשי תוכן בישראל. אני פשוט לא התייאשתי, כל הקהילות המצליחות שאתם רואים אלה בעצם מנק״לים שאם אתם לוקחים אותם שנתיים, שלוש אחורה תוכלו לראות אנשים שפשוט לא התייאשו כשהיה להם קשה.

אז נתתי לכם כמה שיטות מאוד אפקטיביות מקווה שהן יעזרו לכם. כמובן, שאם אתם רוצים ללמוד יותר לעומק איך מנהלים קהילה, אפשר לעשות את זה ביחד איתי בבית הספר לניהול קהילות, או לקחת את הקורס הדיגיטלי שבניתי לכך. האופציה השלישית היא לתת לי לנהל עבורכם את הקהילה :) יש על זה עוד פרטים כאן.


156 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page