אחלה בחירה

איך לתכנן סרטון Youtube מצויין?

עודכן ב: פבר 24

ישנן הרבה דרכים מקוריות לתכנן סרטונים לפלטפורמת Youtube, אך השיטה שבחרתי לשתף איתכם היא השיטה שאיפשרה לי להפוך לפס ייצור לסרטונים במחיר סביר ובאיכות גבוהה מאד. התשובה הזו תעזור לכם, צעד אחר צעד, לתכנן את הסרטון שלכם.
פתיח: 15 שניות שיספרו לצופים על מה עומד לדבר הסרטון. להתחיל ישר בנקודה ולהיות תכליתיים. למשל, אם אתם עומדים לצלם סרטון על איך אתם בוחרים בגדים לראיון עבודה, אל תתחילו ב-״בסרטון הזה אני עומד לדבר על איך בוחרים בגדים לראיון עבודה״ אלא תתחילו ב-״יש לכם מחר ראיון עבודה ואין לך מושג מה ללבוש? בואו נתחיל בזה שאתם לא לובשים חולצה שחורה. עוד 9 טיפים מחכים לכם בסרטון, בואו נתחיל.״


סרטון Intro: פתיח מגניב של 6 שניות לכל היותר. אני יצרתי את שלי ב-Fiverr ועלה לי 90 שקלים שהיו ממש שווים את זה. לי זה עלה רק 75 שקלים ב-Fiverr, אז בלי תירוצים פליז.עיקרי התוכן: נסו להתכנס לנקודות שקל לעקוב אחריהן. בסך הכל בין 3-5 נקודות שתרצו להבהיר. השתמשו בדוגמאות - זה מאד מקל עבור הצופים. השאירו מספיק מקום מאחוריכם כדי שתוכלו להשתיל לאחר מכן בעריכה תמונות שיחמיאו לזה. כתבו לכם על לוח שנמצא מולכם את הנקודות ואל תנסו לומר הכל ב-One shot אלא דברו על זה נקודה נקודה כך שתצאו קוהרנטים ונעימים לשמיעה.


סיכום: אמרו בכמה משפטים קצרים (לא יותר מ-20 שניות) מה למדתם בסרטון.


המלצה על הסרטון הבא

נקודה חשובה! לפני שתתחילו לצלם את הסרטון ספרו כבר מה יהיה הסרטון הבא. הקדישו לכך כמה שניות בסוף הסרטון וכתבו לכם על הלוח שהמלצתי עליו מראש מה יהיה הסרטון הבא. הקפידו שיהיה קשר נושאי ניתן להסברה בין שניהם בצורה נהירה.


המלצה לעשות מנוי (Subscribe): קריאה לפעולה לעשיית סבסקרייב שמשתנה בכל סרטון. הנה כמה רעיונות שאני משתמש בהם:

  • תזכרו שאני בן 31 ועושה סרטונים ביוטיוב, אז תעשו לי סבסקרייב

  • כשאתם עושים סבסקרייב זה נותן לי מלא מוטיבציה לעשות עוד סרטונים

  • פליזזזזזזזז תעשו לי סבסקרייב, אני מתחנן ומוכן לעשות הכל בשביל זה. סתם. האחרון לא אמיתי ונועד רק לשעשע אתכם.


עדיין אין לך אסטרטגיית תוכן וקהילה של אנשים שמחוברים לעסק שלך?


אסטרטגיית התוכן והקהילה שלכם יכולות להיות שוות המון כסף ברגע שהיא תתחיל להביא לקוחות. את כל זה אני משתף בקורס אסטרטגיית התוכן ובניית הקהילה, שהוא סדרת מפגשים בלייב ביחד איתי שבהם תלמדו איך לייצר אסטרטגיית תוכן לעסק שלכם, שתהיה שווה כסף. שתהיה שווה לידים. שתעבוד בשבילכם במקום שאתם רק תעבדו בשבילה. זה מועדון שאני מאד משקיע בכל מי שבא אליו, ביחד עם קבוצת פייסבוק סודית וסגורה, תשובות במענה למיילים ובתכל׳ס זה גם במחיר סופר-סופר משתלם, של 600 שקלים. אפשר להירשם באיזור הסדנאות באתר ושם גם יחכה לכם הסילבוס.