אחלה בחירה

שיעור האבטלה הולך להישאר גבוה למשך תקופה ארוכה

עודכן ב: 15 יונ 2020

אנשים המחזיקים בחברות בע״מ יספרו לכם מדוע בפשטות.


קשה לי להתעלם מאמירה זהה שאני שומע מבעל המספרה בה אני מסתפר במשך שנים באלנבי, מקרוב משפחה המחזיק בחברה בתחום הרכש הבטחוני ומחברים המנהלים חברות בתחום הטכנולוגיה והפרסום. בתקופת הקורונה, כולם הבינו שגם קיצוץ עצום במצבת העובדים והוצאתם לחל״ת כמעט ולא פוגע בהכנסות, אך משפר בצורה מהותית את הרווחיות. אחזור על זה באיטיות: המנטרה שאני שומע מבעלי חברות בע״מ היא שפחות עובדים, זה הרבה פחות הוצאות וכמעט אותן הכנסות. כלומר, הרווחיות משתפרת פלאים ולכן הם כבעלי השליטה בחברה יכולים למשוך יותר לעצמם.


כמעט משעשע לשמוע שהספר שלי צ׳ארלי וקרוב המשפחה עם החברה הבטחונית, נותנים בדיוק את אותו הטיעון. צ׳ארלי, אשר פיטר בתקופת הקורונה את כל עובדיו בלית ברירה ונשאר לבדו במספרה, מספר לי שהוא לא מתכוון להעסיק אותם בחזרה. ״את הנשמה הם לקחו לי״ הוא מספר. ״נאור תאמין לי אני בלי עובדים ומרוויח פי 2״. בצורה החיננית שלו, המהולה בקיתונות ביקורת בלתי-מנומסת על התנהלות המדינה, הוא מספר לי שהוא הפסיק לעבוד בשביל מחזור הכנסות גבוה והקורונה לימדה אותו לשמור על רווחיות משודרגת גם אם ההכנסות יורדות בקצת.


עבור קרוב המשפחה שמנהל חברה בתחום הרכש הבטחוני, המצב דומה: מצבת העובדים ירדה, הטיסות היקרות בביזנס לחו״ל התרסקו לאפס, הוצאת השכירות על המשרד הצטמצמה אך חוזי האספקה נותרו תקפים והרווחיות עלתה פלאים. אחרי שנים של עבודה באותן השיטות, הוא הבין שעובדים רבים ופמלייה שנשלחת לחו״ל כדי להרשים לקוחות, היא לא באמת הכרחית. הואצו אצלו תהליכים של עבודה מהבית, שימוש בעזרים טכנולוגיים לקביעת פגישות אונליין ושימוש בפרילנסרים יעילים לפרוייקטים נקודתיים.


רבים אחרים המקיפים אותי ומנהלים חברות, מצביעים בפניי על אותה הסוגייה: הוצאת העובדים לחל״ת לא פגעה בצורה מהותית בהכנסות אך הורידה בצורה מהותית את ההוצאות. התקופה הזו היתה תגלית עבור רבים לכך שהעובדים שלהם לא משפיעים לטובה בהכרח על שורת הרווח כמו שהם חשבו.


האבטלה עברה מפינת הקפה במשרד ללשכת התעסוקה


נגידת בנק ישראל לשעבר, קרנית פלוג הציעה עם פרוץ המשבר למדינת ישראל מה לעשות: להקפיא תשלומי מיסים, להרחיב את הזכאות לדמי אבטלה, לפצות עסקים ובעיקר לפעול מהר. הפיצוי לעסקים לא באמת הגיע, המיסים הוקפאו לשנייה וחצי, ההלוואות חולקו למעטים וההחלטה של רבים מבעלי העסקים היתה חותכת: לקצץ לעצמם במיסים באמצעות פיטור עובדים לצמיתות.


העסקת עובד בישראל מאד לא משתלמת למעסיק. הוא משלם אינספור מיסים ומכל כיוון: ביטוח לאומי, הפרשות לפנסיה, פיצויים, מס הכנסה. תהליך הפיטורין כרוך בבירוקרטיה רבה ובמקרים מסויימים הוא כמעט ובלתי אפשרי. הקורונה היוותה הזדמנות למעסיקים רבים לחתוך את העובדים שבעיקר שוחחו על הסדרה האחרונה שצפו בה בנטפליקס בפינת הקפה, ופחות היו יעילים לשורת הרווח של החברה. ההבדל בין העובדים החיוניים ללא חיוניים הפך לחותך במיוחד.

מדברים שם על נטפליקס
מדוע מעסיקים צריכים לממן פינת שיחות נטפליקס?

מעסיקים מתקשים להבין מה ההבדל בין שכיר שעובד מהבית לפרילנסר שעובד מהבית