אחלה בחירה

איך ניתן לייצר תוכן במהירות מבלי לפגוע באיכות?

את התפיסה שכולם מוכרחים לייצר היום תוכן כדי למשוך יותר לקוחות, רוב האנשים כבר מבינים. לאחר שמבינים זאת, ייצור התוכן נותר כאתגר משמעותי שכן יש לייצר הרבה ממנו, לאורך זמן ובאיכות גבוהה. בתשובה לשאלה הזו אנסה לענות לכם כיצד לייצר תוכן במהירות גבוהה מבלי לרדת באיכות שכן איכות נמוכה תביא בהכרח לתוכן שמעטים בלבד יצרכו (לאור כמות התוכן הגבוהה בעולם המיוצרת בלאו הכי).


שחקו שחמט ולא פינג פונג

במשחק שחמט לוקח זמן ממושך להזיז שחקן ממקום אחד לאחר. צריך להקדיש מחשבה. ככה בדיוק צריך להתנהל עם התוכן שלכם - עדיף שתתכננו מראש מה אתם מתכוונים לייצר. לכן, כדי לייצר תוכן בצורה מהירה אני משתדל לעבוד בצורה מתוכננת.


יש לי רשימת תכנים שאני מתכוון לייצר. אעדיף לשבת במשרד בצורה ממושכת ולתכנן אילו תכנים ברצוני לכתוב, מאשר לחכות שרעיון יצירתי יוצא דופן יצוץ במוחי. בסרטון הזה, הקדשתי כמה דקות מחיי כדי לספר לכם למה אני מאמין בתכנון מרובה ובהשקעה של רק אחוז אחד מהזמן בלבצע.


תרקדו בחמש חתונות באותו הזמן (תפרסמו תוכן דומה בכמה פלטפורמות)

השאיפה לייצר תוכן רב, חיה יחד עם העובדה שרובינו פעילים במספר פלטפורמות כגון Youtube, Facebook או Linkedin. במידה והקשבתם לסעיף הקודם ואימצתם רשימת תכנים, ניתן בקלות רבה להתאים את אותו הנושא של תוכן אל מספר פלטפורמות. למשל, ״הצורה הפדנטית לכתיבת תכנית עסקית״ היא אצלי גם מאמר בבלוג, גם תשובה ב-Quora גם סרטון Youtube וגם דיון שעלה בקהילת התוכניסטים אותה אני מנהל. לכן, תכסיס מצויין להגברת המהירות הוא פריסת אותו התוכן בכמה פלטפורמות שונות.


תנו למוח שלכם דרור (ולסמארטפון שלכם לחיצה על כיבוי)

כותבים תוכן לצד הטלפון הסלולרי שלכם? כנראה שכל הודעת WhatsApp קטנטנה תוכל להפריע את שלוות את הכתיבה שלכם. כאשר אני מרוכז בכתיבת תוכן, אני מרוכז אך ורק ביצירת התוכן. שעה אחת שלמה ללא הפרעות מהנייד, שווה הרבה יותר גם משעתיים אשר במסגרתן תשוטטו ברחבי אתרי חדשות שונים ובפיד ה-Facebook שלכם. עוד ברשימת הגורמים אשר עלולים להפריע לכם לייצר תוכן: בדיקה תכופה מדי של ה-Email, זמינות לשיחות טלפון והתראות ממכשירים שונים כמו שעונים חכמים. נסו להיפטר מהם בעת הכתיבה.


תת-תת-תת כותרת לכל רעיון

הכותרת לא תמיד מספיקה. כדי לכתוב או לצלם תוכן בצורה מהירה, אני ממליץ לכם לפרוט לתת נושאים כל תת כותרת. לדוגמא, כאשר אתכם מתכננים סרטון חדש, נסו לפרוט מה תגידו בפתיח, מה יהיו הנקודות העיקריות בהן תדונו וכיצד תסיימו את הסרטון ואף תמליצו על הסרטון הבא ברשימה. לאחר שעושים זאת, הצילום עובר בצורה חלקה יותר וממוקדת יותר.


מה משותף לבקבוקים, זכוכית, נייר ותוכן?

את כולם אפשר למחזר. לרבים מאיתנו הצטברו תכנים מבלוגים ישנים, דברים שכתבנו למגירה או מאמרים ישנים וקטעי וידאו ששוכבים בספרייה הדיגיטלית שלנו. לתכנים האלו יש משמעות ובעדכון קצר שלהם אפשר להפוך אותם למתאימים ועדכניים מספיק כדי להפיצם מחדש. כך, תוכלו ליצור בקרב העוקבים שלכם הרגשה של תוכן טרי ואיכותי, כשכל מה שעשיתם זה רק מחזרתם תוכן קיים. הטיפ הזה עוזר לי מאד לייצר כמויות גבוהות של תוכן ואני אף מנסה להקפיד שבכל תוכן שאייצר, יהיו בו מאפיינים ״ירוקי-עד״. כלומר, לנסות לכתוב על דברים שעשויים להיות נכונים גם בעוד מספר שנים. המתכון המצויין לפסח, יהיה תקף גם בפסח הבא.


היי סירי, תקליטי את מה שאני אומר ותשלחי את זה לעצמי במייל

בסעיף הזה, כן ארשה לכם להשתמש במכשיר הסלולרי שלכם. אני מרבה לעשות הליכות חשיבה, במסגרתן אני מספר למכשיר הסלולרי שלי את תוכנו של הפריט הבא שברצוני לכתוב. התשובה הזו למשל, נכתבה ברובה על גבי מכשיר ה-iPhone שלי. זה נכון שיש טעויות מדי פעם, אך אתם עשויים להיות מופתעים מיכולתו של הטלפון הנייד שלכם להקליט את כל מה שאתם אומרים. גם אם יהיו שגיאות קטנות, זה קל בהרבה לדבר מאשר לכתוב את כל הטקסט.אני מקווה שסייעתי לכם לכתוב מהר יותר, אשמח כמובן לשמוע בתגובות רעיונות משלכם לכתיבה מהירה יותר.

170 צפיות0תגובות
נאור נרקיס
054-2253693
hi@tochenist.com
© תוכניסט טק בע״מ 2020
עיצוב אתר : אדם בן גיגי
www.gdigitalmedia.com
איך מקבלים הכי הרבה?
מצטרפים לקבוצה קטנה של אנשים שאני הכי משקיע בהם בעולם. מועדון התוכניסטים: תוכן, קהילות, לייפסטייל ביזנס. 
טיפ(ה) בים התוכן 
מנהלי קהילות מצליחים לא חייבים
לכתוב כל כך הרבה תוכן בקהילה.
הם יעדיפו לתת לחברי קהילה להתבטא, מאשר להתבטא בעצמם.